Patchwork 4 kytky

Pro patchwork jsou květiny snad nekonečným zdrojem inspirace. Patchwork květiny mohou vypadat pokaždé trošičku jinak. Květinové vzory skýtají skutečně velkou řadu možností, co se týká tvaru i samotné barevnosti.

Tyto jsou vytvořeny z trojúhelníků a čtverců, použili jsme modrou a červenou barvu na květiny, oživili ji žlutou a bílou barvu jsme použili na základ.

 

Barevné čtverce jsou stříhány takto:

6 x 6 cm 4ks, čtverce ze kterých jsou potom stříhány trojúhelníky mají rozměr 7 x 7 cm a na celý vzor potřebujeme  4 x bílé a  4 x barevné.

Ke kytce potřebujeme ještě žlutý střed o rozměru 4 x 4 cm 4 x a také bílý čtverec 4 x 4cm 4x a také obdélník o rozměru 4 x6 cm opět 4 x.

Mezi sešitými kytkami je pruh 5x12 cm, potřebujeme tedy 2ks a jeden velký pruh 5x30 cm.

Nejprve si poskládáme celý vzor Nejprve si poskládáme celý vzor

Celý tvar si poskládáme do konečné podoby.

Nejdříve sešijeme všechny trojúhelníky - vzniknou nám tím jednotlivé čtverce, které si sežehlíme.

Nejdříve sešijeme všechny trojúhelníky - vzniknou nám čtverce Nejdříve sešijeme všechny trojúhelníky - vzniknou nám čtverce Jednotlivé čtverce máme sešité a sežehlené Jednotlivé čtverce máme sešité a sežehlené

Sešijeme si také žlutý střed kytky s bílým čtverečkem a obdélníkem a celý čtverec si sestřihneme na rozměr 6 x6 cm.

 

Jednotlivé čtverce si poskládáme do vzoru a začneme je sešívat do konečného tvaru kytky, potom sežehlíme.

Mezi jednotlivé sešité kytky všijeme pruhy 5 x 12 cm švy si sežehlíme a všijeme dlouhý pruh 5 x 30 cm.

Jednotlivé čtverce si poskládáme do vzoru a začneme je sešívat do tvaru kytky, potom sežehlíme Jednotlivé čtverce si poskládáme do vzoru a začneme je sešívat do tvaru kytky, potom sežehlíme

Celý tvar si zarovnáme a podle vrchního dílu si ustřihneme novofix na zpevnění a spodní díl na zapravení.

Celý tvar si zarovnáme a podle vrchního dílu si ustřihneme novofix na zpevnění a spodní díl na zapravení

Díly si položíme lícem k sobě, podložíme novofixem a celý tvar si obšijeme s vynecháním otvoru na obrácení. Obrátíme a zašpendlíme si tvar prošití a otvoru po obrácení. Vše prošijeme do tvaru kytek a prošijeme okolo, zašijeme i otvor po obrácení.

Díly si položíme lícem k sobě podložíme novofixem a celý tvar si obšijeme s vynecháním otvoru na obrácení Obrátíme a zašpendlíme si tvar prošití a otvoru po obrácení Vše prošijeme do tvaru kytek a prošijeme okolo se zašitím otvoru po obrácení

Máme hotovo :-)!

Máme prošito a hotovo Máme prošito a hotovo Hotový patchwork 4 kytky